Правила гігієни та санітарії під час занять фізичними вправами
Кожен, хто починає займатися фізичними вправами, або хто систематично займається спортом, повинен пам’ятати про необхідність дотримання правил особистої гігієни.Насамперед — дотримання чистоти шкіри. Тобто після занять фізичною культурою чи спортивних тренувань необхідно прийняти душ. Звичайно, слід стежити за чистотою білизни, одягу, взуття, спортивної форми.
Під час занять фізичними вправами, спортом не варто одягатися надто тепло, навіть узимку при ходьбі на лижах або бігу на ковзанах. Бажано, щоб одяг був комфортний, не обмежував рухів і добре вбирав вологу.
Спортивне взуття має бути легким, зручним і добре захищати ступню від травм. Взуття для лиж і ковзанів має бути на півномера більшим, щоб можна було надягти вовняні шкарпетки і покласти устілку. Якщо взуття мокре, його слід просушити в теплому приміщенні (не біля вогню) і змастити жиром. Шкарпетки потрібно міняти якомога частіше.
Для занять фізичними вправами вдома необхідно мати килимок або підстилку розміром 60 × 150 см, гімнастичну палицю завдовжки 90—100 см, великий набивний м’яч діаметром 25—30 см, скакалку завдовжки 150—180 см, волейбольний і гумовий м’ячі, ковзани, лижі з палками, м’яч тенісний для метання, гумовий шнур для стрибків у висоту, 1—3-кілограмові гантелі. Спортивний інвентар має бути справний, щоб не стати причиною травм.
Не можна інтенсивно бігати та навантажувати себе натщесерце або відразу після їжі. Бігати краще по м’якому ґрунту. За тривалого бігу по жорсткій поверхні, наприклад, по асфальту, може з’явитися біль у м’язах ніг. Також такий біг негативно впливає на суглоби нижніх кінцівок.
На початку занять необхідно робити розминку, а наприкінці — вправи для розслаблення м’язів. Якщо недостатньо розігріти тіло під час розминки, після занять можуть боліти м’язи. Це також може призвести до травм.
Немає коментарів:
Дописати коментар